Hádzanári Barcelony neobhájili titul, s Magdeburgom padli v rozstrele

18.06.2023 Celý región

Kolín nad Rýnom 17. júna (TASR) - Hádzanári FC Barcelona neobhája titul v Lige majstrov. V prvom semifinálovom zápase na turnaji Final Four v Kolíne nad Rýnom vypadli po sedmičkovom rozstrele s SC Magdeburg. Neuspel ani ďalší veľkoklub Paríž St. Germain, ktorý podľahol poľskému tímu Vive Kielce o gól 24:25.

V riadnom hracom čase sa duel Barcelony s Magdeburgom skončil nerozhodne 31:31, po predĺžení bol stav 38:38, v rozstrele uspel nemecký tím 2:1. Magdeburg sa v boji o trofej predstaví prvýkrát od roku 2002, vtedy súťaž vyhral a získal svoj tretí titul. Najviac gólov víťazov si pripísal holandský hráč na pozícii pravej spojky Kay Smits, ktorý dal 12 gólov, keď premenil 6 zo 7 sedmičiek. Kataláncom nestačilo ani 9 presných zásahov francúzskej ľavej spojky Timotheya N'Guessana.

Kielce budú mať v nedeľu možnosť triumfovať v súťaži druhýkrát. Uspeli už v roku 2016, vlani prehrali až vo finále po rozstrele s Barcelonou. Dramatický duel s Parížanmi rozhodol minútu pred koncom úspešnou sedmičkou Arkadiusz Moryto. Najlepší strelec víťazov bol španielsky reprezentant Alex Dujšebajev so 6 gólmi. Francúzskemu klubu nestačilo 6 gólov holandského stredného spojkára Luca Steinsa.

Final Four Ligy majstrov - semifinále:

Paríž St. Germain - Vive Kielce 24:25 (14:16)
najviac gólov: Steins 6, Krištopans a Prandi po 4 - A. Dujšebajev 6/1, Karalek 5, Moryto 4/4

SC Magdeburg - FC Barcelona 38:38 po predĺžení, 2:1 na strely zo značky 7 m (16:18, 31:31)
najviac gólov: Smits 12/6, Damgaard Nielsen 8, Kristjánsson 5 - N'Guessan 9, Gómez Abelló 8/4, Fabregas 6